klej do protez zębowych

Klej do protez – na co zwracać uwagę podczas wyboru

W Polsce żyje przeszło 9 milionów osób noszących protezę zębową. Ich używanie nieodzownie wiąże się ze stosowaniem kleju do protez mającego za zadanie utrzymać ją na miejscu. Na co należy zwracać uwagę podczas wyboru kleju, aby zyskać pewność i komfort podczas codziennych sytuacji, takich jak jedzenie, uśmiech czy rozmowa. 

Jaki klej do protez zębowych? 

Odpowiednio wybrany  klej do protez zębowych pozwala zmaksymalizować efekt swobody w codziennych sytuacjach, tym samym podnosząc komfort życia. Sięgając po tego rodzaju produkty dentystyczne, warto zwracać uwagę na kilka szczegółów. Są to przede wszystkim jego warianty. Klej występuje w trzech najpopularniejszych formach: kremu, żelu oraz proszku. Na pytanie o to, który klej do protez zębowych jest najmocniejszych, odpowiedź nie jest jednoznaczna. Warto więc przed wyborem konkretnego produktu skonsultować decyzję ze specjalistą.  W poszukiwaniu idealnego produktu, warto spróbować kilku różnych klejów do protez, aby wybrać ten najlepiej odpowiadający konkretnym preferencjom. Warto jednak stawiać na wyroby renomowanych producentów. W przeciwnym razie może okazać się, że dany klej nie posiada właściwej trwałości lub konsystencji. 

Czy klej do protez zębowych jest bezpieczny? 

Kolejnym aspektem, istotnym dla osób posiadających protezę i chcących znaleźć bezpieczny w użytkowaniu produkt umożliwiający jej zamocowanie, jest skład kleju do protez. Wybrany krem, proszek czy żel nie powinien zawierać żadnych szkodliwych substancji. Przedostanie się ich do przewodu pokarmowego, mogłoby w rezultacie wywołać niepożądane reakcje negatywnie wpływające na organizm. Sprawdzone i bezpieczne produkty, takie jak klej do protez corega (tutaj) pozwalają uniknąć ryzyka, a ich stosowanie niesie ze sobą korzyści dla jamy ustnej. W składzie tego rodzaju artykułów dentystycznych zazwyczaj znajdują się sole mineralne, skrobia oraz składniki odpowiadające za ich wiązanie. 

klej do protez

Jak wybrać klej do protez zębowych? 

Użytkownicy protez potrzebują w codziennym życiu pewności i gwarancji, że żadna z niezręcznych sytuacji nie będzie miała miejsca. To też szczególnie uważnie osoby te wybierają klej do protez zębowych. Podczas podejmowania decyzji, należy zwracać na takie cechy produktu jak:

  • trwałość
  • skład 
  • wygoda stosowania 

W sprzedaży znajdują się również kleje pozwalające dodatkowo zadbać o ochronę oraz higienę jamy ustnej. Dla tej części użytkowników protez mających problemy ze stanami zapalnymi dziąseł polecić należy produkty posiadające w składzie m.in. aloes przyspieszający ich gojenie.