Jak wybrać idealny krem do rąk suchych?

Sucha skóra to zmora bardzo wielu ludzi. Zwłaszcza skóra na dłoniach może łatwo się wysuszać, zważywszy na to, że przez większość czasu jest odsłonięta. Działają na nią zatem naturalne czynniki, jak słońce, wiatr, niska lub wysoka temperatura, ale także wszystko to, z czym na co dzień człowiek nawiązuje kontakt fizyczny. Każdy dotyka klamek czy poręczy w miejscach publicznych, gdzie gromadzą się bakterie. Ponadto, w dobie pandemii mycie i dezynfekowanie rąk stało się częstsze niż kiedykolwiek. Preparaty służącego do dezynfekcji mogą wysuszać skórę dłoni w stopniu znacznym. Przyczyną suchej skóry może być także jej nieprawidłowa pielęgnacja. Jak się przed tym bronić? Istnieją skuteczne sposoby!

Domowe sposoby na suche dłonie

W przypadku problemów z przesuszaniem się skóry rąk można sobie doraźnie pomagać we własnym zakresie i tanim sposobem. Pomóc może wówczas moczenie rąk w oliwie z oliwek z dodatkiem soku z cytryny. Można również przygotowywać proste peelingi na skórę rąk. Pomysłem na szybki i efektywny peeling będzie masa wykonana z fusów po świeżo parzonej kawie. Niewiele osób o tym wie, ale kawa ma dobroczynny wpływ na skórę. Do fusów należy dodać odrobinę miodu oraz oliwy. Czasem jednak, pomimo zachowania należytej staranności i zastosowania wielu domowych sposobów, pomóc może wyłącznie dobry krem do rąk (https://www.manada.pl/kremy-do-rak).

Krem do rąk bardzo wysuszonych – co powinien zawierać?

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele kosmetyków nawilżających do różnych części ciała. Kosmetyki do nawilżania rąk powinny być odporne na działanie wody, gdyż dłonie muszą często być myte a to z kolei powodowałoby konieczność nieustannego nakładania kremu. Krem do rąk suchych powinien być sporządzony na bazie oliwy. Najczęściej kremy nawilżające zawierają olejek arganowy, który najskuteczniej rozwiąże problem suchych rąk. Odpowiedni poziom nawodnienia suchej skóry zapewnią również gliceryna i aloes, więc warto kupować kremy, które posiadają te cenne składniki.

Dlaczego warto stosować krem do rąk na co dzień?

Najważniejsza jest odpowiednia profilaktyka. Osoby, które wiedzą, że mają tendencję do przesuszania się skóry, zwłaszcza tej delikatnej na dłoniach, powinny podjąć z góry działania zabezpieczające, nie czekając aż przypadłość stanie się bardzo uciążliwa. Dlatego też warto wyrobić sobie codzienny nawyk nakładania kremu na dłonie, zwłaszcza po ich dłuższym moczeniu w wodzie lub po wieczornej kąpieli. Obok skutecznych kremów do rąk można stosować również praktyczne i przydatne serum regenerujące.