Jak używać kremu spf – Alphanova sun

Obecnie dużo mówi się o konieczności używania kremów z filtrem, nie tylko ze względu na ochronę przed szybciej pojawiającymi się oznakami starzenia i zachowaniem dłużej młodzieńczego wyglądu. Ekspozycja na promienie słoneczne niezabezpieczonej twarzy może skutkować poparzeniami i uszkodzeniami w strukturze skóry, a w poważniejszych przypadkach nawet nowotworami. Z wprowadzeniem do swojej codziennej pielęgnacji kremu z spf  nie powinniśmy zwlekać. Dobrze wybrać minimum 30, a najlepiej 50, którą znajdziemy w ofercie marki Alphanova sun, o której w dalszej części.

Jak poprawnie używać kremu z filtrem?

Kosmetyki z faktorem przeciwsłonecznym należy nakładać na odpowiednio wcześniej przygotowaną twarz. Ich aplikacja musi być poprzedzona oczyszczeniem i nałożeniem kremu nawilżającego. Ważne, aby odczekać aż krem się wchłonie, inaczej spf może się rolować i wyglądać nieestetycznie. Warto mieć też na uwadze, że nawet krem z spf 50 nie uchroni naszej skóry przez cały dzień, dlatego trzeba reaplikować go mniej więcej co 2-3 godziny.

Jak reaplikować krem z filtrem na makijaż – Alphanova sun

Ponowne nakładanie produktu z spf kiedy ma się na sobie makijaż to małe wyzwanie. Przecież musi wytrzymać na skórze jeszcze pół dnia, więc jak w takim razie rozwiązać ten problem? Najpopularniejsze formy dostępne na rynku to  między innymi:

  • mgiełki,
  • kremy,
  • emulsje,
  • żele,
  • oraz sztyfty.

Do ponownego nałożenia najlepiej sprawdzi się ta ostatnia opcja, warto wybrać na przykład Alphanova sun w sztyfcie. W tej formie najwygodniej aplikować kosmetyk bez ryzyka zbytniego naruszenia makijażu. Może być aplikowany jak dezodorant Roll-on, w kulce, wystarczy delikatnie natrzeć nim całą twarz. Produkt zapewnia natychmiastową, wysoką ochronę, a dzięki wyjątkowej formule i naturalnym składnikom pielęgnuje skórę nie drażniąc jej. Jest to też idealne rozwiązanie dla sportowców i osób aktywnych na co dzień.

Alphanova sun dostępny na stronie https://www.aptekagalen.pl/sun.html