Czy krem spf 50 naprawdę warto stosować przez cały rok?

W świecie kosmetyków do pielęgnacji skóry pojawia się wiele tez i mitów dotyczących kuracji przeciwstarzeniowych i sposobów na utrzymanie młodej, promiennej skóry. Wiele z nich to tylko chwyty marketingowe i obietnice, które nie mają pokrycia w rzeczywistości.

Czy krem z filtrem także zalicza się do kosmetyków, które nie są warte pieniędzy? Jaki realnie wpływ na skórę ma krem z filtrem i czy warto go stosować w swojej codziennej pielęgnacji? Podpowiadamy.

SPF 50 – ochrona przed słońcem, czy przeszkoda w opalaniu?

Skóra na twarzy, w przeciwieństwie do reszty ciała jest delikatniejsza i bardziej podatna na wpływ warunków atmosferycznych. To ją najtrudniej uchronić przed zimnem, gwałtownym wiatrem i intensywnymi promieniami słońca.

Stosowanie SPF 50 każdego ranka (aplikowane minimum 15 minut przed wyjściem) pozwala stworzyć naturalną barierę między delikatną skórą a szkodliwym promieniowaniem. I chociaż to latem promieniowanie jest najbardziej intensywne, warto stosować krem z filtrem przez cały rok.

To, że słońce sprzyja powstawaniu zmarszczek, plam i przebarwień zostało udowodnione przez naukowców w kilku różnych badaniach. Krem SPF 50 do twarzy to najlepsza dostępna ochrona dla każdej skóry, zarówno wrażliwej, jak i normalnej czy tłustej. 

Kiedy jeszcze warto stosować krem z filtrem 50

Krem SPF 50 do twarzy dobrze jest mieć pod ręką także wtedy, kiedy skóra jest szczególnie wrażliwa, na przykład po kuracji kwasami albo w trakcie stosowania produktów z retinolem.  Krem z filtrem 50 to krem do zadań specjalnych, zapewniający największą ochronę przed poparzeniami słonecznymi. Przed użyciem filtra zawsze trzeba sprawdzić zalecaną ilość do stosowania na skórę. W okresie letnim filtr należy reaplikować, zwłaszcza po kontakcie z wodą. 

Co  jeszcze warto wiedzieć o kremach z filtrem?

  • Krem z filtrem to solidna ochrona dla skóry, dlatego należy pamiętać, że wieczorem trzeba go dokładnie zmyć. Krem z filtrem najlepiej zmywać kosmetykami do demakijażu z dodatkiem olejków, na przykład w metodzie demakijażu dwufazowego.
  • Stosując krem z filtrem z innymi produktami, warto pamiętać, żeby po nałożeniu go odczekać kilkanaście minut i pozwolić mu się wchłonąć.
  • Włączając krem z filtrem do swojej codziennej pielęgnacji, trzeba go używać jako ostatni produkt przed makijażem. A to znaczy, że serum, czy krem nawilżający należy nałożyć przed SPF, a nie po.