blefaroplastyka powiek

Blefaroplastyka czyli zabieg korekty powiek

Wraz z wiekiem nasza skóra naturalnie się starzeje, a co za tym idzie, u niektórych ludzi pojawiają się problemy z powiekami. Często potrafi być to bardzo wstydliwy problem, w szczególności, kiedy chodzi o kobiety. Niekoniecznie musi tak być, z pomocą przychodzi zabieg blefaroplastyki. Jest to operacja polegająca na korekcie jednej z powiek. To innowacyjne rozwiązanie jest wybierane przez coraz więcej pacjentów którzy decydują się zaufać nowoczesnej metodzie. Zabieg nie tylko poprawia estetykę skóry twarzy i wygląd, może też mieć zastosowanie poprawiające działanie powiek. 

Czym jest blefaroplastyka powiek?

Zabieg blefaroplastyki ma na celu usunięcie nadmiaru skóry z powieki co wpływa na znaczącą poprawę estetyki skóry twarzy. Po wycięciu kawałka skóry zmniejszana jest także ilość tkanki tłuszczowej w pobliżu oka. Metoda ta jest stosowana zarówno w przypadku opadających jak i odstających powiek. Pozwala na odmłodzenie skóry, dużą poprawę jej estetyki i ma wpływ na przywrócenie większej sprawności. Dla niejednego pacjenta stanowi złoty środek wyjścia z uciążliwych problemów – https://www.drstawowska.pl/okulistyka-estetyczna/plastyka-powiek-blefaroplastyka.

blefaroplastyka powiek

Dlaczego warto się na nią zdecydować? 

Blefaroplastyka jest innowacyjnym i skutecznym zabiegiem a oto kilka powodów przez które warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem problemów z powiekami:

  • Trwałe efekty zabiegu – raz prawidłowo wykonany zabieg będzie owocował w postaci upiększonej skóry twarzy, bez defektów.
  • Poprawa funkcjonalności powiek – opadająca powieka może być złośliwym problemem dla wielu osób a zabieg, w skuteczny sposób pozwoli na poprawę sytuacji.
  • Zabieg jest bezpieczny – Wykonywany przez profesjonalistów, nie stanowi dużego zagrożenia a po jego wykonaniu pacjenci szybko wracają do normalnego funkcjonowania.
  • Polepszenie wyglądu skóry na twarzy – pacjent, już niedługo po wykonaniu zabiegu, może cieszyć się życiem bez żadnych skaz w swojej urodzie