tabletki na stawy

Leki na stawy bez recepty

Każdego może niespodziewanie dotknąć ból stawów lub nawet zapalenie, które w wielu przypadkach można szybko wyleczyć. Jednak ważne jest także, aby zapobiegać nawrotom takich dolegliwości. Tutaj pomocna może być dieta, zwiększenie ruchu, zabiegi rehabilitacyjne czy lek na stawy o działaniu regenerującym. Co wybrać, aby było najbardziej efektywne?

Dieta i suplementy dietytabletki na stawy

Bardzo ważne jest, aby do organizmu dostarczać budulca dla stawów, czyli białka. Istotne jest to, że osoby na diecie wegetariańskiej mimo, że dostarczają białka z roślin to niestety nie jest to białko tak wysokiej jakości jak to z nabiału, dlatego ich dieta musi być jeszcze bardziej bogata w produkty wysokobiałkowe. U osób prowadzących zbilansowaną dietę z mięsem i nabiałem wystarczy dodać więcej potraw z tymi składnikami. Pomocne będą też ryż, warzywa strączkowe i otręby, które wspomagają produkcję mazi. Ważne jest też, aby nie zakwaszać organizmu, ponieważ u niektórych osób problemy ze stawami wywołane są zbyt wysokim stężeniem kwasu moczowego we krwi.

Leki z apteki

W wypadku ataku bólu stawów wartko mieć pamiętać o dobrych tabletkach na stawy, które zniwelują ból, ale też zadziałają przeciwzapalnie. Taką grupę leków na stawy nazywa się niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi i można je kupić bez recepty. Ważne jest jednak, aby leki kupowane na ból stawów nie zawierały kwasu acetylosalicylowego, ponieważ może on sprawić większe dolegliwości bólowe, zwłaszcza a ataku podagry.