wapno na alergie

Czy wapno pomaga na alergię?

Sezon pylenia bylin i innych drzew i krzewów z pewnością jest dla każdego alergika wyjątkowo trudnym okresem. To właśnie wtedy organizmy alergików są wyjątkowo wrażliwe, a wydzielanie nadmiernej ilości histaminy powoduje pojawienie się szeregu nieprzyjemnych dolegliwości. Wobec tego alergicy stosują różnorodne leki, jednak potrzebują także środka, który pomoże im doraźnie. Wiele osób wskazuje na to, że wapno na alergie może być dobrym rozwiązaniem. Czy więc rzeczywiście ono działa?

Jak wapno może wpłynąć na reakcję alergiczną?

wapno na alergie

Nie da się ukryć, że w naszym kraju z alergią boryka się wiele osób, Warto więc wiedzieć, że za pojawienie się nieprzyjemnych dolegliwości odpowiada wzmożone wydzielanie histaminy. Receptory w naszym organizmie reagują zbyt intensywnie na kontrakt z alergenem, a nasz organizm analogicznie chce się przed tym bronić. Wobec tego wskazuje się, że doraźnym sposobem na ich minimalizowanie może być wapno na alergię. Jak ono działa? Otóż:

  • wapno na uczulenia hamuje produkcję histaminy;
  • wapno na alergie pomaga minimalizować niektóre objawy reakcji alergicznej.

Wapno dla alergików- czy warto stosować?

Wapno dla alergików z pewnością nie zastąpi im przepisanych przez lekarza tabletek na alergie. Jednak wapno na uczulenie pomaga redukować poszczególne objawy alergii jak np. łzawienie oczu, wysypkę skórną czy zatkany nos. Wobec tego można śmiało powiedzieć, że wapno na alergię może skutecznie wspomagać terapię farmaceutyczną, przepisaną przez lekarza specjalistę. Warto więc o tym pamiętać.