krzesło toaletowe

Krzesło toaletowe – wszystko co musisz wiedzieć

Twój dom powinien być środowiskiem, które dostosowuje się do osób w nim przebywających, a nie odwrotnie. Posiadanie odpowiedniego wsparcia w łazience może być niezwykle korzystne w przywracaniu poczucia niezależności, autonomii i pewności siebie podczas korzystania z toalety. Krzesło toaletowe posiada wiele zalet i z powodzeniem może zastąpić deskę sedesową.

Krzesło toaletowe – zalety

krzesło toaletowe

Krzesła toaletowe mają ogromne znaczenie dla osób osłabionych. Nikt nie powinien być zmuszany do kompromisu w kwestii bezpieczeństwa i higieny, niezależnie od sytuacji, w jakiej się znajduje. Krzesło toaletowe pozwala na skorzystanie z toalety bez pomocy, zapewniając większą niezależność i dyskrecję. Krzesło toaletowe jest wyposażone w pręty podtrzymujące, co oznacza, że jesteś chroniony przed wszelkim ryzykiem, które może powstać w wyniku poruszania się, gdy jesteś sam. Oprócz tego krzesła te pomagają również zmniejszyć szanse na doznanie urazu poprzez zminimalizowanie nocnych wyjść do łazienki. 

Czy krzesło toaletowe może zastąpić deskę sedesową?

Tak, przy odpowiedniej instalacji. Krzesło toaletowe jest samo w sobie toaletą i może być zainstalowane w miejsce standardowej deski sedesowej bez żadnych problemów. Jedyna trudność pojawia się, gdy chcesz mieć spłukiwalne krzesło toaletowe, ale nadal musisz zachować przestrzeń z istniejącą łazienką lub wymaganiami przestrzeni dla toalet. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli szukasz nowego krzesła toaletowego dla mniejszych przestrzeni, skontaktuj się z profesjonalnymi firmami hydraulicznymi, które są wykwalifikowane w projektowaniu i instalowaniu bardzo małych niskoprofilowych domowych lub publicznych toalet z „całym pakietem”, który obejmuje: odpowiednią armaturę hydrauliczną; armaturę (tj. patelnie wannowe); i deski sedesowe.