płyn do płukania jamy ustnej

Dlaczego warto stosować płyn do płukania jamy ustnej?

Płyn do płukania jamy ustnej  zwalcza choroby dziąseł, a także sprawia, że można cieszyć się świeżym oddechem przez cały dzień. Jest również niezastąpionym środkiem antyseptycznym po zabiegach stomatologicznych wykonywanych w jamie ustnej. Płyn do płukania jamy ustnej przeciwzapalny przyspiesza proces gojenia tkanek oraz niweluje odkładającą się płytkę bakteryjną.

Płyn do płukania jamy ustnej – rodzaje

płyn do płukania jamy ustnej

Płyn do płukania ust powinien być dobierany w zależności od rodzaju schorzenia występującego w obrębie tkanek jamy ustnej. Można wyróżnić między innymi płyn do płukania jamy ustnej:

  •  bakteriobójczy i przeciwzapalny,
  •  reminalizujący szkliwo zębów,
  •  wybielający,
  •  zmniejszający powstawanie płytki nazębnej,
  •  zmniejszający wrażliwość zębów,
  •  poprawiający świeżość oddechu.

Obecność fluoru w płynie do płukania jamy ustnej sprawia, że zostaje wzmocniona struktura szkliwa zębów, ma on również działanie przeciwpróchnicze. Ekstrakty z ziół są doskonałym rozwiązaniem na problem z nieświeżym oddechem.

Jak stosować płyn do płukania ust?

Płyn do płukania ust przeciwzapalny w celu zapewnienia odpowiedniego działania powinien mieć kontakt z tkankami przynajmniej 30 sekund. Dopiero po wykonaniu szczotkowania i nitkowania zębów można użyć płynu do płukania ust. Z kolei po zabiegach wykonanych w gabinecie stomatologicznym dobrym rozwiązaniem jest stosowanie płynu do płukania ust przeciwzapalnego. Zawsze lepszym rozwiązaniem jest używanie płynów bez zawartości  alkoholu, chyba że stomatolog zaleci specjalnie użycie takiego płynu.