barwa naturalna mydło w płynie

Czy warto wybrać naturalne mydła w płynie, czy w kostce?

Jedną z najważniejszych czynności podczas każdego dnia jest odpowiednia higiena rąk. Utrzymując ją, zapobiegniesz zakażeniom. Już po 20 minutach od umycia rąk zarazki powodujące zakażenie są zabijane. Co to jest mydło? Kiedy najlepiej jest myć ręce mydłem w płynie? Jakie warto wybrać naturalne mydła w płynie czy w kostce? Jak prawidłowo należy myć ręce? Dowiesz się tego, z krótkiego poradnika poniżej.

Jak często należy myć ręce?

Mycie rąk ma ogromne znaczenie w kilku sytuacjach:

  1. Po wyjściu z toalety;
  2. Wtedy gdy ręce są brudne;
  3. Przed jedzeniem lub przed przygotowywaniem posiłków;
  4. Po wymiotach albo odkaszleniu flegmy;
  5. W przypadku zakażenia bakterią Clostridium difficile ( diff) lub norowirusem

Czym jest naturalne mydło ?

Mydło jest związkiem powierzchniowo – czynnym, zbudowane jest z soli i metali wyższych kwasów tłuszczowych. Swoją popularność zyskało, dzięki właściwościom amfifilowych. Po połączeniu go z wodą tworzy się emulsja. W ofercie sklepów internetowych dostępne są różne rodzaje naturalnych mydeł w płynie i w kostce np.:

  • Mydła glicerynowe wzbogacone o różnego dodatki: olejki, szlachetne masła czy węgiel aktywny
  • Mydła szare
  • Mydła marsylskie
  • Mydła kastylijskie
  • Mydła siarkowe
mydło w płynie kaktusowe

Które mydło będzie najlepsze: w kostce czy w płynie?

Mydło w płynie jest bardziej higieniczne niż w kostce, w czasie ich używania znajduje się mniej bakterii. Korzysta się z niego szybciej i wygodniej. Dostępne są w wielu wersjach zapachowych. Wybierając mydło w płynie, możesz zdecydować się na jeden z dwóch wariantów pojemnika  z dozownikiem lub przelewania go do własnego pojemnika.  Natomiast naturalne mydła w kostce mają krótki skład, oznacza to, że mają właściwości lecznice i pielęgnacyjne. Nie zawierają wody, dlatego mają dłuższą datę przydatności.  

Jak należy prawidłowo myć ręce mydłem oraz wodą?

Niezależnie od tego, czy będziesz używać mydła do rąk w płynie, czy w kostce, powinieneś myć je, wykorzystując odpowiednią technikę. Najpierw zwilż ręce ciepłą wodą, następnie nałóż jego odpowiednią ilość na obydwie ręce. Pocieraj obydwie ręce tak długo aż wytworzy się piana. Rób to wierzchnią częścią dłoni, pomiędzy palcami oraz wokół paznokci. Pocieraj ręce przez 20 sekund po upływie tego czasu, spłucz dłonie pod bieżącą wodą. Wytrzyj ręce ręcznikiem.

Wykorzystaj do tego ręcznik papierowy, ponieważ używanie ręczniki materiałowe, z których korzystają wszyscy domownicy stają się siedliskiem bakterii. Możesz także przypisać jeden ręcznik tekstylny do każdego domownika.  

Mydło do rąk w płynie wybiera znacznie większa liczba osób niż w kostce. Korzystanie z niego jest bardziej komfortowe i wygodne. Może go używać nawet kilka osób jednocześnie. Mydło w płynie prezentuje się w łazience bardziej elegancko niż mydło w kostce.